28 lutego w pracowani historycznej odbyła się lekcja międzyprzedmiotowa prowadzona przez nauczycielkę historii - p. A. Gajdę i nauczycielkę języka polskiego - p. M. Szymczak. Wzięli w niej udział uczniowie i uczennice klas VII - VIII.
Lekcja międzyprzedmiotowa poświęcona Danucie Siedzikównie, pseudonim "Inka", rozpoczęła się od wprowadzenia p.A.Gajdy, która przedstawiła tło historyczne Polski tuż po II wojnie światowej. Opisała sytuację polityczną i represje wobec młodych ludzi zaangażowanych w działalność niepodległościową. Wskazała również na heroizm Inki, która mimo młodego wieku, stała się symbolem oporu przeciwko komunistycznemu reżimowi.
Polonistka omówiła postać Inki w kontekście literackim, wskazując na jej obecność w tekstach literackich, które poruszają tematykę heroizmu.
Nauczycielka wyrecytowała również wiersz poświęcony Danucie Siedzikównie, co wprowadziło uczniów w głębszą refleksję nad jej losem.
Następnie wystąpił uczeń klay VIII - Wktor Muc, który przybliżył życie Inki, jej działalność w Armii Krajowej. Ósmoklasista wygłosił rownież przysięgę Armii Krajowej.
Po wystąpieniu ucznia, wyświetlono film dokumentalny o Danucie Siedzikównie.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć materiał archiwalny oraz wypowiedzi świadków tamtych wydarzeń, co wzmocniło ich zrozumienie dramatu tej młodej bohaterki.
Kolejnym punktem lekcji był turniej gry historycznej. Byl to czas wspólnych rozmów, pytań i wniosków.
Zakończeniem zajęć był konkurs dotyczący życia Danuty Siedzikówny. Wkrótce poznamy wyniki.
Cała lekcja przebiegała w atmosferze refleksji i szacunku wobec postaci Inki, jej poświęcenia i tragicznego losu. Było to bardzo ważne doświadczenie edukacyjne dla naszych najstarszych uczennic i uczniów.