Z okazji Światowego Dnia Zdrowia odbył się konkurs plastyczny pt. "Czym jest zdrowie".
Laureatami konkursu zostali Beniamin Należyty z klasy IV i Szymon Łaba z klasy III. Uczniowie zdobyli ex aequo pierwsze miejsca. Gratulujemy!
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia odbył się konkurs plastyczny pt. "Czym jest zdrowie".
Laureatami konkursu zostali Beniamin Należyty z klasy IV i Szymon Łaba z klasy III. Uczniowie zdobyli ex aequo pierwsze miejsca. Gratulujemy!
#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu. #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.
Będziemy realizować ścieżkę tematyczną Robo-matematycy, w ramach której będziemy tworzyć matematyczną grę planszową w rozmiarze maxi i programować mBoty! Ale to będzie wyzwanie i zabawa!https://superkoderzy.pl/scenariusze/robo-matematycy/
Wyniki rekrutacji można sprawdzić tutaj https://superkoderzy.pl/wp-content/uploads/2020/06/SK-wyniki-rekrutacji-2020.pdf
Chęć udziału ucznia w programie należy zgłosić do Agnieszki Halickiej lub Anny Szulc.
W Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie od 29 czerwca do 10 lipca 2020 roku, będzie zorganizowany dyżur oddziału przedszkolnego dla dzieci sześcioletnich z naszej gminy.
1. Dzieci mogą przebywać w oddziale przedszkolnym od 7.00 do 17.00.
2. Odpłatność za 10 dni wynosi 220zł (wyżywienie i materiały dydaktyczne).
Numer konta: BS 53 8002 0004 0210 0902 2002 0001
3. Zapisy dzieci zostały już zakończone.
4. Telefon do sekretariatu szkoły: 22 756 43 07.
Dyrektor szkoły
Artur Krasowski
Rozdanie świadectw dla klas 1-7 nastąpi we wrześniu. W przypadkach szczególnych (np. zmiana szkoły) proszę o odbiór świadectw po wcześniejszym uzgodnieniu z sekretariatem szkoły.
Stypendia dla uczniów wyróżnionych będzie można odebrać w sekretariacie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu.
Realizując sugestie Komisji BOKiS z dnia 22.06.2020 r. ustalam, że
półkolonie w Szkole Podstawowej Nr 2 w okresie od 6 lipca do 24 lipca
mogą być organizowane jako jednotygodniowe turnusy, dwutygodniowe
turnusy i trzytygodniowe turnusy. Powyższą informację proszę w trybie
pilnym przesłać do wszystkich rodziców Państwa szkół.
--
Kazimierz Jańczuk
Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna
Prosimy o wpłaty za zaległe obiady. Koszt obiadów za marzec:
Szkoła Podstawowa : 8 dni x 6 zł = 48 zł
Zerówka: 8 dni x 5 zł = 40 zł
Rekrutacja krok po kroku
Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do szkół ponadpodstawowych
Startujesz od:
➢ zapoznania się ze szczegółową ofertą szkół. Możesz wejść na stronę internetową każdej szkoły uczestniczącej w naborze (wykaz szkół Powiatu Piaseczyńskiego dostępny na stronie www.piaseczno.pl w zakładce Rekrutacja 2020/2021) .
➢ Od 4.06.2020 r. pod adresem https://warszawa.edu.com.pl zapoznania się z ofertą edukacyjną wszystkich szkół będących w elektronicznym systemie naboru tj. szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Piaseczyński, Gminę Góra Kalwaria, Gminę Tarczyn oraz szkoły prowadzone przez m.st. Warszawę. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą wszystkich szkół i oddziałów. W przypadku wyboru kształcenia w zawodach należy wziąć pod uwagę stan zdrowia oraz perspektywy pracy lub dalszej nauki. Wybór szkoły ponadpodstawowej powinien być zgodny z Twoimi zainteresowaniami i możliwościami. Możesz wybierać spośród następujących typów szkół:
✓ liceum ogólnokształcące, ✓ technikum, ✓ branżowa szkoła I stopnia.
UWAGA: Elektroniczny system naboru jest wspólny dla szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Piaseczyński, Gminę Góra Kalwaria, Gminę Tarczyn oraz m.st. Warszawę.
Absolwenci szkół podstawowych z terenu Powiatu Piaseczyńskiego korzystają z naboru elektronicznego, poprzez:
1. wejście na stronę
Harmonogram działań UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ https://warszawa.edu.com.pl/kandydat
2. założenie konta wprowadzając nr PESEL i tworząc hasło dostępu
3. wypełniają wniosek wybierając dowolną liczbę szkół, a w nich dowolną liczbę oddziałów.
PAMIĘTAJ!
Szkoła pierwszego wyboru to ta, na której zależy Ci najbardziej.
UWAGA! Jeśli wybierzesz małą liczbę oddziałów lub wyłącznie oddziały cieszące się dużą popularnością albo wszystkie oddziały w szkołach od lat przyjmujących kandydatów wyłącznie z wysoką punktacją, zmniejszysz swoje szanse na szczęśliwy nabór. Spróbuj wstępnie przeliczyć punkty, które prawdopodobnie uzyskasz za świadectwo oraz egzamin i porównaj z punktacją w interesujących Cię klasach.4. wydrukuj wniosek i podpisz własnoręcznie oraz poproś jednego z rodziców o podpisane wydrukowanego wniosku; postępowanie rekrutacyjne zgodnie z ustawą, prowadzone jest na wniosek rodzica złożony w szkole pierwszego wyboru.
5. zanieś osobiście lub wyślij elektronicznie wniosek do szkoły pierwszego wyboru. UWAGA: Wniosek tylko wypełniony a nie złożony nie bierze udziału w rekrutacji, kandydaci potwierdzają wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostali zakwalifikowani poprzez złożenie w niej oryginałów dokumentów. Szczegółowy harmonogram postępowania rekrutacyjnego jest dostępny na stronie www.piaseczno.pl w zakładce Rekrutacja 2020/2021)
Kontakt w przypadku pytań: 22 756-61-06, 22 756-61-10, k.szostak@piaseczno.pl
UWAGA: W związku z aktualną sytuacją epidemiczną – zachowaj zasady bezpieczeństwa i wymogi sanitarne, składając dokumenty w szkole.
Prosimy o dokładne zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa, które będą musiały być zachowane w dniach egzaminu ósmoklasisty. Naruszenie zasad grozi unieważnieniem egzaminu! Prosimy o tym pamiętać.
W dniu egzaminu uczniowie zostaną zaproszeni do szkołu o godzinie 8:30. 11 uczniów piszących w sali gimnastycznej wchodzi drzwiami od sali gimnastycznej. 5 uczniów, którzy piszą osobno, wchodzi do szkoły głównym wejściem i udaje się do nowej świetlicy. Uczniowie na terenie szkoły przebywają w maskach lub w przyłbicach. Te środki ochrony będzie można zdjąć dopiero po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej.
Półkolonie w okresie wakacji 2020 r.
Informuję, że wzorem lat ubiegłych (chodź nieco w innej rzeczywistości) Gmina zamierza zorganizować półkolonie dla dzieci i młodzieży.
Półkolonie zostaną zorganizowane w:
od dnia 29 czerwca 2020 r. do dnia 10 lipca 2020 r.
w terminie od dnia 13 lipca 2020 r. do dnia 24 lipca 2020 r.
Rodziców zainteresowanych półkoloniami proszę, aby zgłaszali się do dyrektorów wyżej wymienionych szkół w tej sprawie w terminie do dnia 9 czerwca 2020 (wtorek).
W przypadku małej liczby dzieci chętnych na określoną półkolonię Urząd Miasta i Gminy, po skonsultowaniu się z dyrektorem danej szkoły podejmie odpowiednią decyzję o jej uruchomieniu w terminie do dnia 16 czerwca 2020r.
Uczniowie klas 0-3 Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5 wykonali przepiękne kwiaty i laurki dla swoich mam z okazji nadchodzącego święta! Te prace są wspaniałe! Mamy na pewno będą zachwycone.
Szanowni Państwo,
bardzo proszę o wypełnienie i złożenie w sekretariacie szkoły (bądź drogą e-mail) oświadczenia o zamiarze korzystania przez ucznia z zajęć opiekuńczych, rewalidacyjnych lub konsultacji dla klasy VIII na terenie szkoły od 25 maja 2020 roku (konsultacje dla klas IV–VII od 1 czerwca 2020 roku).
Odpowiednie oświadczenia i procedury znajdują się na stronie internetowej szkoły.
W celu usprawnienia zajęć (konsultacji), proszę wszystkich uczniów, którzy zostaną zgłoszeni na konsultacje o podanie z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem tematu konsultacji (zakresu tematycznego do omówienia z nauczycielem) drogą e-mail do nauczyciela prowadzącego konsultacje, w celu przygotowania i odesłania zainteresowanym uczniom niezbędnych materiałów dydaktycznych (uczniowie przychodzą na konsultacje ze swoimi materiałami dydaktycznymi – z uwagi na rygor sanitarny szkoła nie rozdaje materiałów dydaktycznych).
Sposób prowadzenia konsultacji będzie uzależniony od liczby zainteresowanych uczniów.
Harmonogram konsultacji znajduje się u wychowawcy klasy.
W sprawach związanych z zajęciami opiekuńczymi, rewalidacyjnymi i konsultacjami proszę o kontakt z wychowawcą klasy.
Dyrektor Szkoły
Artur Krasowski
Prosimy o dokładne zapoznanie się z załączonymi poniżej dokumentami.
Uwaga konkurs!
Drodzy Uczniowie, zapraszam do wzięcia udziału w konkursie matematyczno –informatycznym (kl. 4-8).
Mistrzowska infografika to wyzwanie, z którym zapewne większość z Was doskonale sobie poradzi. Znacie już dostępne narzędzia do tworzenia oryginalnych projektów, coraz lepiej poruszacie się w świecie nowinek technologicznych🙂 Teraz przyszedł czas abyście pokazali, jak tworzycie informacje za pomocą obrazu i tekstu z wykorzystaniem Waszego największego oręża – wyobraźni.💡💡💡💡💡
Pokażcie jak matematyka gra z informatyką - co łączy te dziedziny, czy programowanie lubi matematykę? To, że „matematyka jest jak kurz, jest wszędzie i już”- wiemy, ale czy dużo w informatyce jest matematyki Waszym zdaniem?? Czy świat nowinek technologicznych korzysta z matematyki?
Przyjaźń matmy i informatyki przedstawcie za pomocą infografiki.
Pula nagród dla mistrzów:
- super ocena 6️⃣
- umieszczenie pracy na szkolnych social mediach💬📢
- pierwszeństwo udziału w szkolnych przedsięwzięciach informatycznych👉👉
Szukając inspiracji, można podejrzeć zasoby Internetu w zakresie infografik.
Szczegółowe informacje znajdziecie w poniższym zaproszeniu.
Zapraszam i czekam na mistrzów🙂
Anna Szulc
Wczoraj w godzinach 11:00-14:00 wzięliśmy udział w wyjątkowym wydarzeniu! Grupa uczniów naszej szkoły wraz z towarzyszącymi im nauczycielami uczestniczyła w warsztatach online zorganizowanych przez Filmotekę Narodową Instytut Audiowizualny FINA Wałbrzyska 3/5. Zajęcia brawurowo poprowadził dr Karol Jerzy Mateusz Jachymek! Było inspirująco, kreatywnie i bardzo medialnie. Wszak temat spotkania brzmiał "W świecie (nowych) nowych mediów". Rozmawialiśmy dużo o mediach społecznościowych, memach, aplikacjach oraz o internetowym języku młodzieży. Zadania były niezwykle ciekawe, np. graliśmy w interaktywne quizy dotyczące mediów, wypełnialiśmy intrygujące ankiety na naszych smartfonach, a nawet... projektowaliśmy różne aplikacje, pracując w małych zespołach. Uczniowie już pytają o kolejne tego typu zajęcia.
Agnieszka Halicka
Anna Szulc
Maria Guszkowska
5 maja obchodzimy Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Niepełnosprawność intelektualna to zaburzenie rozwojowe, które objawia się obniżeniem funkcji intelektualnych, które prowadzi do wielu trudności. Należą do nich trudności w nauce, porozumiewaniu się, wykonywaniu prostych czynności dnia codziennego oraz uzyskiwaniu kompetencji społecznych. W Polsce ten dzień jest obchodzony od 1999 roku. Jego główną ideą jest przeciwdziałanie dyskryminacji, obalanie mitów i walka ze stereotypami dotyczącymi osób z niepełnosprawnością intelektualną.
One tak samo jak każdy z nas, kochają, bawią się, cieszą się, cierpią i pokonują swoje słabości. Mają takie same potrzeby. A przede wszystkim chcą być akceptowane. Zachęcamy do zapoznania się z infografiką wyjaśniającą, czym jest niepełnosprawność intelektualna. Dziękujemy jej autorce, pani Izabelli Polak za zgodę na udostępnienie 🙂
Powered by aSc EduPage