Uczniowie kl. IV i V w ramach "Tygodnia bezpiecznego internetu" zaprojektowali i wykonali rysunki przedstawiające Strażnika internetu.
Zdjęcia w Albumie foto.
Uczniowie kl. IV i V w ramach "Tygodnia bezpiecznego internetu" zaprojektowali i wykonali rysunki przedstawiające Strażnika internetu.
Zdjęcia w Albumie foto.
W ramach obchodów w naszej szkole Tygodnia Bezpiecznego Internetu wszystkie klasy od IV do VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum wezmą udział w szkolnym konkursie "Bezpieczny internet".
Konkurs wyłoni klasowych ekspertów z zakresu bezpieczeństwa w sieci, którzy zostaną nagrodzeni ocenami celującymi z przedmiotu informatyka lub zajęcia komputerowe.
Organizator: Renata Furdal
Zapraszamy Rodziców uczniów naszej szkoły w dniu 20 lutego 2018 r. na dzień otwarty.
Zebranie obowiązkowe dla kl. III g w sprawie egzaminu gimnazjalnego.
16 lutego 2018 r. w ramach "Tygodnia bezpiecznego internetu" w naszej szkole i zajęć "Rozwijanie przez kodowanie" kl. II sp uczestniczyła w lekcji pt. "Sieciaki.pl – Poznaj bezpieczny internet". Celem zajęć było przekazanie dzieciom wiedzy na temat zagrożeń online i zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu.
Cele szczegółowe:
- poznanie przez uczniów najważniejszych zastosowań internetu,
- przybliżenie informacji o dobrych i złych stronach internetu,
- zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu,
- poznanie sposobów reagowania na niebezpieczeństwa internetowe,
- doskonalenie umiejętności poszukiwania rozwiązań w przypadku zetknięcia się z zagrożeniem w sieci, zapoznanie uczniów z projektem Sieciaki.pl.
Sieciaki.pl to projekt edukacyjny prowadzony od lutego 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), w ramach programu „Dziecko w Sieci”. Projekt Sieciaki.pl jest elementem programu „Safer Internet”. Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange.
Podstawowym elementem projektu Sieciaki.pl jest edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie. W ramach projektu organizowane są również spotkania z dziećmi, imprezy plenerowe oraz zajęcia edukacyjne, przygotowywane są też filmy, gry, piosenki i materiały edukacyjne.
Projekt Sieciaki.pl ma na celu:
• edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa w internecie,
• promocję bezpiecznych zastosowań sieci,
• certyfikowanie oraz promocję bezpiecznych stron i serwisów internetowych.
Nauczyciel prowadzący zajęcia: Renata Furdal
Kolejny raz nasza szkoła bierze udział w programie Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha. Akademia Wynalazców to program edukacyjny skierowany do uczniów w wieku 13-15 lat, organizowany przez firmę Robert Bosch od 2011 roku.
Celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania uczniów przedmiotami ścisłymi, nauka przez zabawę i promocja uzdolnionej technicznie młodzieży. Akademia ma na celu także pokazanie, jak fascynujące może być zastosowanie wiedzy technicznej w tworzeniu funkcjonalnych i przyjaznych dla środowiska wynalazków.
Więcej informacji na stronie: http://akademiawynalazcow.edu.pl/
Organizator szkolny: Renata Furdal
9 lutego 2018 r. (sala gimnastyczna)
Bal karnawałowy kl. I-III sp
godz. 9:00
Dyskoteka karnawałowa kl. IV-VII sp i II-III gim
godz. 17:00 - 20:00
Od poniedziałku 12 lutego do piątku 16 lutego obchodzimy w szkole Dni Bezpiecznego Internetu (DBI). W każdej klasie w ramach lekcji informatyki, zajęć komputerowych lub godziny wychowawczej przeprowadzona zostanie lekcja nt. bezpieczeństwa w sieci. Zorganizowane zostaną również konkursy, które wyłonią w każdej klasie uczniów o największej wiedzy z zakresu powyższej tematyki.
Hasłem przewodnim w tym roku jest „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
Nauczyciel odpowiedzialny: Renata Furdal
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2018 są Facebook oraz Multimediawszkole.pl. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Komendę Główną Policji.
DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.
Tekst pochodzi ze strony:
http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html
1 lutego uczniowie klas IV-VII sp i II-III gim wyjechali do kina na film "Cudowny chłopak" - ekranizację międzynarodowego bestsellera. Film jest wzruszającą i jednocześnie przezabawną opowieścią o walce dziecka z przeciwnościami losu. Film porusza bardzo wiele tematów np.: akceptacji, odrzucenia, siły przyjaźni, odwagi i będzie stanowił punkt wyjścia do przeprowadzenia ciekawych lekcji wychowawczych.
Z okazji ferii zimowych pragniemy złożyć wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzenia udanego i bezpiecznego wypoczynku.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych uczniów kl. IV-VII sp oraz II-III gim na zajęcia Integracyjnej Kostki we wtorek 16 stycznia 2018 r. Zajęcia będą odbywały się od godz. 10:00 do 13:00 w sali 4 (świetlica szkolna) i są przeznaczone dla uczniów naszej szkoły - fanów gier planszowych i karcianych. Zachęcam do przyniesienia własnych gier.
W programie m.in. Dobble, Ciężarówką przez galaktykę, Yamatai, Dixit, Pędzące żółwie, Potwory w Tokio, Jaipur, Splendor, Patchwork, Blockers!, Zamki Burgundii, 6 bierze!, SmallWorld Underground, Jenga i wiele innych.
Organizator: Renata Furdal
Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Opiekunom prawnym naszych uczniów o podpisanie przygotowanych dokumentów dotyczących przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 5 w Integracyjną Szkołę Podstawową nr 5. Dzięki Państwa współpracy i zaangażowaniu udało się zebrać wszystkie niezbędne podpisy.
W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w trzech Ogólnopolskich kursach i konkursach dla szkół:
Prosimy oboje rodziców lub opiekunów prawnych naszych uczniów, którzy nie podpisali jeszcze pisma Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, o przyjście do szkoły i podpisanie stosownych dokumentów. Pismo jest związane z procedurą przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 5 w Integracyjną Szkołę Podstawową nr 5.
Osoby, które nie mogą pojawić się osobiście w szkole, prosimy o niezwłoczny kontakt z sekretariatem szkoły lub wychowawcą klasy.
Poniżej skan uchwały Rady Miejskiej wraz z uzasadnieniem oraz pismo Burmistrza:
3 stycznia 2018 r. (środa) o godz. 18.00 na sali gimnastycznej odbędzie się walne zebranie dotyczące przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 5 w Integracyjną Szkołę Podstawową nr 5. Zapraszamy obydwoje Rodziców lub Opiekunów prawnych każdego naszego ucznia celem zapoznania się ze zmianami i podpisania stosownego pisma.
Tego samego dnia odbędą się zebrania z rodzicami poświęcone przewidywanym ocenom śródrocznym.
Chcielibyśmy złożyć Państwu życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.
Kolejny zaś rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.
W okresie od 27 grudnia do 29 grudnia nie ma zajęć dydaktycznych. Szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na świetlicy szkolnej.
Powered by aSc EduPage