14 listopada 2017 r. (wtorek)
Dzień otwarty
Zapraszamy!
Zapraszamy!
Uczniowie kl. VI w ramach lekcji matematyki poświęconej figurom przestrzennym rysowali siatki, sklejali modele i ozdabiali różne graniastosłupy i ostrosłupy.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SIATKI BRYŁ KL. VI.
Uczniowie klasy szóstej przygotowali projekt inspirowany twórczością Stanisława Lema i Williama Kotzwinkle'a.
Szóstoklasiści wykonali przedmioty, które mogłyby w przyszłości pozytywnie wpłynąć na losy ludzkości. Uczniowie prezentowali techniczne nowinki z prawdziwą pasją, dbając o poprawność wypowiedzi i kulturę dyskusji. Wystąpienia zakończyły się wspólnym "kosmicznym" poczęstunkiem.
Uczniowie wykazali się pomysłowością godną wynalazcy!
Małgorzata Szymczak (nauczyciel języka polskiego)
W roku szkolnym 207/2018 w ramach lekcji języka polskiego wdrożona zostanie innowacja programowa oparta na pracy z tekstem literackim poprzez inscenizację. Głównym celem innowacji jest przygotowanie uczniów do pełnego odbioru treści lektury.
Praca z tekstem w takiej artystycznej formie pozwala na:
- pogłębione odczytanie dzieła literackiego
- odczytanie utworu w kontekście znaczeń danych wprost lub metaforycznie
- rozwijanie umiejętności redakcyjnych ucznia poprzez pracę nad scenariuszem
- rozwijanie umiejętności pracy z tekstem literacki poprzez odbiór wypowiedzi i wykorzystanie zawartych w nich informacji
- rozwijanie zdolności artystycznych
- kształtowanie wrażliwości estetycznej
- wzbogacenie wiedzy z zakresu teorii literatury i terminologii teatralnej
- doskonalenie umiejętności analizy i interpretacji
- twórcze wyrażanie siebie
Innowacja będzie realizowana w klasie 6 i 7 szkoły podstawowej oraz w klasie II gimnazjum.
W październiku odbyły się następujące inscenizacje:
Młodzi aktorzy wykazali się bardzo dobrym opanowaniem tekstu, dobrym wyczuciem ruchu scenicznego i inwencją twórczą w zakresie przygotowania strojów i scenografii.
Zapraszam do obejrzenia albumu fotograficznego.
Małgorzata Szymczak (nauczyciel języka polskiego)
Gdzie jest matematyka?
W architekturze, sztuce, zjawiskach przyrodniczych i fizycznych, a nawet w owocach.
Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum do udziału w międzynarodowym konkursie Matematyka w obiektywie, którego celem jest popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Żeby wziąć w nim udział, wystarczy dobrze się rozejrzeć, zrobić zdjęcie i powiązać je podpisem z matematyką. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody: laptopy Apple MacBook, tablety, czytniki e-booków oraz plecaki, książki i gadżety.
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe jest partnerem konkursu, organizowanego już po raz ósmy przez Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
Zgłoszenia należy przesyłać do 15 listopada 2017 r.
Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.mwo.usz.edu.pl oraz u nauczyciela matematyki p. Renaty Furdal.
Organizator szkolny: Renata Furdal
3 listopada odbyły się kolejne zajęcia z kl. II sp realizowane w ramach innowacji pedagogicznej "Rozwijanie przez kodowanie". Głównym celem innowacji jest rozwijanie myślenia komputacyjnego, czyli analitycznego i logicznego myślenia oraz rozwiązywanie bardziej lub mniej skomplikowanych problemów.
Uczniowie zagrali tym razem m.in.w grę "Cztery strony świata", która polega na poruszaniu się po planszy według wskazówek zawartych w poleceniach. Gra była okazją do poznania kierunków świata (Róża wiatrów, kompas), ćwiczenia orientacji przestrzennej i współpracy oraz formułowania i wypełniania prostych poleceń.
Nauczyciel realizujący innowację: Renata Furdal
Sukces recytatorski Benedykta Chromińskiego !
Miło nam poinformować, iż uczeń klasy II gimnazjum – Benedykt Chromiński – otrzymał tytuł laureata w II Mazowieckim Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta.
Patronat nad festiwalem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Mazowiecki Kurator Oświaty. Gospodarzami uroczystości było XCIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie.
20 listopada Benedykt weźmie udział w uroczystej gali rozdania nagród, w czasie której zaprezentuje utwór „Wilk i owieczka”.
Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi dojrzałego i wrażliwego odbioru poezji Zbigniewa Herberta.
Małgorzata Szymczak (nauczyciel języka polskiego)
W październiku, w naszej szkole odbył się cykl zajęć profilaktycznych prowadzonych przez pedagoga i psychologa szkolnego na podstawie programu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – „Nie daj się!”.
Zajęciami zostali objęci uczniowie klas IV, V i VI szkoły podstawowej. Celem zajęć było dostarczenie uczniom wiedzy na temat różnych form krzywdzenia, a także nauczenie ich rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych i radzenia sobie z nimi, aby z większą świadomością mogli zadbać o własne bezpieczeństwo, eksplorować otoczenie i podejmować różne role społeczne.
W związku z awarią instalacji wodno-kanalizacyjnej w szkolnej kuchni, w piątek (3 listopada) oraz w poniedziałek (6 listopada) kuchnia nie będzie wydawała obiadów.
W zamian za to, uczniowie korzystający ze stołówki dostaną kanapki i herbatę.
Przypominamy, że 1 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, a 2 listopada jest wolny od zajęć dydaktycznych (tego dnia szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na świetlicy).
11 listopada – Święto Niepodległości
Zapraszamy uczniów naszej szkoły klas I- III, IV-VI, VII i gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie literacko-plastycznym dotyczącym Święta Niepodległości.
Napisz wiersz lub wykonaj plakat (techniką dowolną) na Święto Niepodległości. Prace oddajemy do 8 listopada do p. Marzeny Gaładyk lub p. Anny Kulczyckiej.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody na uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzania i polubienia naszego profilu na Facebooku:
Poniedziałek 30 października to dzień koszuli.
Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do założenia tego dnia koszul.
27 października 2017 (piątek)
Dyskoteka szkolna
27 października (piatek) odbędzie się kiermasz słodkości organizowany przez samorząd szkolny i klasy od IV do III gimnazjum. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby samorządu.
Zachęcamy do udziału i do zakupu różnych pyszności.
Five o'clock, czyli herbatka w klasie 5.
Pyszny poczęstunek w sali języka angielskiego przygotowany pod okiem Pani Walentyny Boyko.
W sobotę 21 października 2017 r. w godz. 10:00 - 13:00 odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym Integracyjna Kostka dla klas IV-VII sp oraz II-III gimnazjum.
Uczniowie przybyli na zajęcia bardzo licznie i przynieśli ze sobą różne gry planszowe oraz karciane. Udało się zagrać w Super Farmera, Dixit, Dobble, Smallworld, Biznes po polsku, Uno, Patchwork i wiele innych. Uczniowie klasy VI i VII zagrali również w grę ruchową Twister.
Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne spotkanie fanów gier planszowych i karcianych w listopadzie. Szczegółowy termin Kostki zostanie opublikowany na stronie szkoły, a także przesłany przez dziennik elektroniczny.
Organizator: Renata Furdal
19 października 2017 w ramach realizacji programu profilaktycznego naszej szkoły, uczniowie klas młodszych uczestniczyli w prelekcji na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.
Lekcję prowadziła osoba reprezentująca Polskie Linie Kolejowe PKP SA, Zakład Linii Kolejowych w Warszawie.
Powered by aSc EduPage