Spotkanie wielkanocne kl. V, czyli babeczki, mazurki, baranki, faszerowane jajka i wspólnie spędzony czas w gronie klasowym.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WIELKANOC KL. V 12.04.2017.
Spotkanie wielkanocne kl. V, czyli babeczki, mazurki, baranki, faszerowane jajka i wspólnie spędzony czas w gronie klasowym.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WIELKANOC KL. V 12.04.2017.
Rekolekcje rozpoczęły się 2 kwietnia 2017 r. niedzielną Eucharystią. Rekolekcje prowadzone były przez ks. dr Czesława Grajkowskiego, kapelana Instytutu Medycznego w Warszawie. Ksiądz rekolekcjonista głosił nauki w szkole w poniedziałek i wtorek. Uczniowie klasy VI pod opieką swojej katechetki Bożeny Świątek przygotowali rozważania nad Męką i Śmiercią Pana Jezusa, co wprowadziło w przeżywanie rekolekcji.
Nauka ks. Rekolekcjonisty była bardzo ciekawa. Ksiądz uczył pieśni sam grając na gitarze. W środę uczniowie naszej szkoły udali się ze swoimi wychowawcami do kościoła na Mszę św. Dużo uczniów skorzystało z sakramentu pokuty. Po Mszy św. Iga Bladosz i Kacper Radzikowski w imieniu całej wspólnoty szkolnej podziękowali Księdzu za głoszone słowo i złożyli życzenia na czas Świąt Wielkanocy.
Bożena Świątek
5 kwietnia klasa V brała udział w grze matematycznej z wykorzystaniem QR-kodów.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii GRA MATEMATYCZNA KL. V.
PLAN REKOLEKCJI 3 - 5 KWIETNIA 2017
PONIEDZIAŁEK 3 kwietnia
Lekcje zgodnie z planem. Nauka rekolekcyjna w szkole (sala gimnastyczna):
WTOREK 4 kwietnia
Lekcje zgodnie z planem. Nauka rekolekcyjna w szkole (sala gimnastyczna):
ŚRODA 5 kwietnia
Nauka rekolekcyjna w kościele:
kl. I-V (dwie pierwsze lekcje zgodnie z planem)
Powrót do szkoły na obiad i świetlicę.
kl. VI, Ig, IIg, IIIg (cztery pierwsze lekcje zgodnie z planem)
Powrót do szkoły.
29 marca 2017 r. w Konstancińskim Domu Kultury
odbyły się
Gminne Eliminacje
Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.
Miło nam poinformować,
iż uczeń klasy I gimnazjum -
Benedykt Chromiński zajął 2. miejsce.
Uczennica klasy III gimnazjum –
Wiktoria Lichmira otrzymała wyróżnienie.
Recytatorzy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Małgorzata Szymczak
27 marca 2017 r. ucznowie naszej szkoły uczestniczyli w ostatnich warsztatach kreatywnych organizowanych w ramach programu Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha "Materiały kompozytowe – co to jest i do czego są wykorzystywane?"
Podczas warsztatów studenci Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów omówili rodzaje i metody wykonywania kompozytów, lotnicze struktury kompozytowe, zastosowanie tych materiałów w praktyce. Ponadto zaprezentowali pojazd Kropelka 2.0.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć pojazd, który wykonany był od podstaw przez członków SKAP. Poszycie bolidu wykonane jest z włókna węglowego. Cały pojazd pełen jest innowacyjnych rozwiązań często stosowanych w lotnictwie, ale nie wykorzystywanych na co dzień w motoryzacji.
Kolejne wykłady przyszłym roku szkolnym.
Więcej informacji u organizatora: Renata Furdal
21 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Gajdy uczestniczyli w kolejnych warsztatach organizowanych przez Akademię Wynalazców im. Roberta Boscha "Podstawy budowy układów elektrycznych".
Tym razem uczestnicy warsztatów na Politechnice Warszawskiej tworzyli proste układy elektryczne:
1. Proste układy pokazujące działanie poszczególnych elementów + Testy: kto szybciej naciśnie mikroswitch, kto przesunie kabel bez dotykania ramki, jak zmienia się jasność diody przy zastosowaniu różnych rezystorów. Przy wykorzystaniu diody RGB i potencjometru stworzony został układ zmieniający natężenie kolorów.
2. Prosty system alarmowy z zastosowaniem czujnika magnetycznego, czyli kontraktronu i magnesu.
Kolejne warsztaty już w poniedziałek 27 marca.
Szczegóły u organizatora: Renata Furdal
Zdjęcia uczniów nagrodzonych w konkursie Zagadki Matematyczno-Logiczne w ramach Dni Matematyki 2017 w Albumie fotograficznym w galerii ZAGADKI LAUREACI.
Organizator: Renata Furdal
WYNIKI KONKURSU "ZAGADKI " W RAMACH DNI MATEMATYKI 2017
Oto lista uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum nagrodzonych w konkursie "Zagadki matematyczno-logiczne":
Szkoła podstawowa
I miejsce: Aleksander Chmura
II miejsce: Szymon Kisielewski
III miejsce: Zuzanna Kubańska
Zuzanna Maćkowiak
Tomasz Malinowski
Jerzy Molak
Justyna Świerk
Adrian Janowicz
Gimnazjum
I miejsce: Alicja Oszczędłowicz
Kacper Radzikowski
II miejsce: Mateusz Kwiecień
Łukasz Reguleński
III miejsce: Wiktoria Lichmira
Jan Olędzki
Patryk Szeligowski
Łukasz Topolnicki
Wioleta Mizałek
W sobotę 18 marca 2017 r. w godz. 11:00 - 14:00 w ramach Dni Otwartych odbyła się INTEGRACYJNA KOSTKA, czyli comiesięczne spotkanie fanów gier planszowych i karcianych z naszej szkoły.
Uczniowie zagrali w następujące gry: Dobble, Potwory w Tokio, Osadnicy z Catanu, Ciężarówką przez galaktykę, 7 cudów świata, La Cucaracha. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra Cyklady, w którą postaramy się zagrać na następnej KOSTCE.
Kolejna KOSTKA już wkrótce.
Szczegółowe informacje u organizatora p. Renaty Furdal.
16 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli warsztatach kreatywnych "Nietypowe rodzaje napędów w robotach" organizowanych przez Akademię Wynalazców im. Roberta Boscha.
Studenci z Koła Naukowego Robotyków Politechniki Warszawskiej zaprezentowali własne konstrukcje robotów wyposażone w nietypowe napędy, czyli koła omnikierunkowe oraz zawieszenie typu rocker-bogie. Uczestnicy warsztatów mogli sterować tymi robotami i sprawdzić właściwości ich napędów na specjalnie przygotowanych torach.
Kolejne warsztaty "Podstawy budowy układów elektrycznych" już we wtorek 21 marca.
Organizator: Renata Furdal
Nasza szkoła została przyjęta do Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha organizowanej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Polskiej Akademii Nauk, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta miasta stołecznego Warszawy, Prezydenta Wrocławia, Urzędu Patentowego, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej.
W ramach udziału w 7. edycji programu edukacyjnego uczniowie naszej szkoły biorą udział w warsztatach kreatywnych organizowanych na wyższych uczelniach technicznych oraz mogą zgłaszać swoje pomysły w konkursie na wynalazek. Na autorów najciekawszych pomysłów czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy zostaną wyłonieni podczas gal finałowych, które odbędą się w czerwcu 2017 roku.
Bieżące informacje o programie, zdjęcia i relacje live z warsztatów dostępne są na kanałach społecznościowych Akademii Wynalazców: Facebook, Snapchat: akademiaboscha, Google+ oraz YouTube. Więcej informacji na temat programu Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha na stronie: www.akademiawynalazcow.edu.pl.
Osoby zainteresowane udziałem w programie proszone są o kontakt z nauczycielem: Renata Furdal
PROGRAM DNI MATEMATYKI
14-18 marca 2017 r.:
Organizator: Renata Furdal
W piątek 10 marca 2017 r. chętni uczniowie z kl. IIg, IIIg i kl. VI wzięli udział w warsztatach kreatywnych organizowanych w ramach programu edukacyjnego Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha.
Warsztaty "Jak z klocków LEGO skonstruować silnik pneumatyczny?" były prowadzone przez studentów z Koła Naukowego ADek Politechniki Warszawskie i poświęcone były silnikom zasilanym sprężonym powietrzem i praktycznym zastosowaniom tego typu urządzeń.
Podczas warsztatów uczestnicy zbudowali własne silniki pneumatyczne, a następnie sprawdzili jego działanie.
Zdjęcia z warsztatów (autor: Akademia Wynalazców) znajdują się w Albumie fotograficznym.
ORGANIZATOR: Renata Furdal
Zapraszamy Rodziców na zebrania klasowe we wtorek 14 marca 2017 r.
Zapraszamy Rodziców dzieci w wieku przedszkolnym (oddział przedszkolny) i klasy pierwszej szkoły podstawowej na DZIEŃ OTWARTY w ramach Otwartych Drzwi w naszej szkole w sobotę 18 marca 2017 r. w godz. 10:00 - 14:00.
Dysponujemy 20 miejscami w oddziale przedszkolnym i 20 miejscami w integracyjnej klasie pierwszej szkoły podstawowej. O szczegółach poinformujemy na miejscu.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Powered by aSc EduPage