We wtorek 15 maja odbyły się zebrania klasowe.
Zebrania były poświęcone przewidywanym ocenom końcoworocznym, zagrożeniom ocenami niedostatecznymi i obniżonym ocenom z zachowania.
We wtorek 15 maja odbyły się zebrania klasowe.
Zebrania były poświęcone przewidywanym ocenom końcoworocznym, zagrożeniom ocenami niedostatecznymi i obniżonym ocenom z zachowania.
W sobotę 14 kwietnia odbyła się kwietniowa edycja Integracyjnej Kostki. Była to specjalna wersja z okazji Pikniku Rodzinnego organizowanego w naszej szkole. Zgodnie z hasłem przewodnim Pikniku "Na sportowo jest zdrowo" Kostkę zdominowały gry ruchowe, a największą popularnością cieszył się Twister. Uczniowie ćwiczyli również swoje szare komórki grając w 5 sekund czy Dobble.
Organizator Integracyjnej Kostki: Renata Furdal
W sobotę 14 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie odbył się Piknik Rodzinny "Na sportowo jest zdrowo". W imprezie uczestniczyło około 300 osób. Byli uczniowie wszystkich klas, ich rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i oczywiście pracownicy szkoły.
Przygotowaliśmy "Stacje sportowe", w których każdy uczestnik po zaliczeniu przewidzianych aktywności, otrzymywał pieczątkę na przygotowanym karnecie. Karnet upoważniał do losowania około 200 nagród.
Walki bokserskie prowadził Łukasz Maszczyk – Mistrz olimpijski z Pekinu. Mikołaj Krzymień - trener tenisa stołowego uczył techniki tej gry, Katarzyna Krzymień - trener personalny przygotowała sprzęt do treningu funkcjonalnego. Były gry i zabawy ruchowe na dużych planszach, skakanka, rzuty do celu, tor przeszkód, próby walk karate, poprzedzone pokazem Klubu Karate Kyokushin IPPON. Odbył sie mecz piłki nożnej; gimnazjaliści kontra ich ojcowie. Eksperci od reedukacji żywieniowej z Naturhouse udzielali porad dietetycznych i zachęcali do prowadzenia zdrowego stylu życia. Dzieci młodsze układały nową piramidę żywieniową i aktywności fizycznej.
Uczestnicy, którzy brali udział w co najmniej sześciu aktywnościach, losowali atrakcyjne nagrody w postaci piłek, rakietek, sprzętu do pływania i innych przedmiotów przydatnych podczas uprawiania sportu. Nagrody te ufundował sklep Decathlon. Nagrodami były też książki o tematyce sportowej. Atrakcyjnymi nagrodami były rodzinne wejściówki na tężnię, do centrum rekreacyjnego Ewa Park w Konstancinie. Wiele drobiazgów przekazał nam Urząd Gminy, Centrum Kompleksowej Rehabilitacji. lub zabieg kosmetyczny w salonie La Vie est belle. Można było wylosować rośliny do ogrodu ze Szkółki roślin ozdobnych - Ulińscy lub zabieg kosmetyczny w salonie La Vie est belle. Do nagród dołączaliśmy podarowane nam batony musli od firmy Fit - Lan Spółka zoo, hurtowni zdrowej żywności.
Oprócz fizycznych aktywności rodzice każdej klasy przygotowali stoisko z poczęstunkiem na bazie warzyw i owoców, a więc na stołach pojawiły się sałatkami, surówki, koreczki, szaszłyki, świeżo wyciśnięte soki, kanapeczki z pastami warzywnymi.
Wszyscy, którzy brali udział w przygotowanym przez nas pikniku, byli bardzo zadowoleni, że tak miło i przede wszystkim zdrowo i sportowo spędzili sobotni dzień.
Przygotowany piknik był zwieńczeniem projektu "Na sportowo jest zdrowo".
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia naszego przedsięwzięcia.
Organizatorzy: Monika Kozicka, Izabela Kuś, Edyta Modzelewska, Anna Rembowska
Naszym Uczniom, ich Rodzicom, Radzie Pedagogicznej, wszystkim Pracownikom i Przyjaciołom Szkoły życzymy pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych, dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie oraz optymizmu, energii i nadziei na lepszą przyszłość.
Informujemy, że mamy jeszcze kilka wolnych miejsc w oddziale przedszkolnym i w klasie pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2018/2019.
Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły.
W związku z ostatnimi gorącymi dyskusjami na temat jak i po co zadawać pracę domową, aby służyła ono rozwojowi ucznia oraz nie była dla niego i rodziców obciążeniem zarówno czasowym jak i intelektualnym, Dyrekcja naszej szkoły podjęła decyzję o ustanowieniu kwietnia - miesiącem bez prac domowych.
Co to oznacza? Wszystkie zadawane w kwietniu prace domowe będą nieobowiązkowe, a decyzja, czy je wykonać będzie należała do uczniów.
Sukces recytatorski Benedykta Chromińskiego!
Z przyjemnością pragniemy poinformować, że uczeń klasy II gimnazjum – Benedykt Chromiński – został laureatem 1. miejsca w gminnych eliminacjach 41.Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.
Benedykt wykazał się dojrzałym odbiorem poezji Zbigniewa Herberta i brawurową interpretacją prozy Sławomira Mrożka. Gratujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Małgorzata Szymczak ( nauczyciel języka polskiego)
Lista nagrodzonych w Konkursie Matematyczno-Logicznym
Tygodzień Matematyki 12-16.03.2018
Kategoria kl. I-III:
1. miejsce: Mikołaj Kisielewski kl. III
Kategoria kl. IV-VI:
1. miejsce: Natalia Oszczędłowicz kl. VI
2. miejsce: Szymon Kisielewski kl. V
3. miejsce: Aleksandra Piwowarska kl. VI, Urszula Szumska kl. VI, Jagna Janik kl. IV
Kategoria kl. VII - IIIg:
1. miejsce: Aleksander Chmura kl. VII
Rozdanie nagród we wtorek 27 marca 2018 r. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom!
Nauczyciel matematyki i organizator: Renata Furdal
„Matematyka jest wszędzie”
Tydzień matematyki w Piątce
Pi to najbardziej znana liczba, która ma swoje święto. Przypada ono na dzień 14 marca. W Integracyjnej Szkole Podstawowej nr 5 odbyło się wiele przedsięwzięć w ramach Międzynarodowego Dnia Liczby Pi pod hasłem „Matematyka jest wszędzie”.
Wzorem lat ubiegłych, pani Renata Furdal przygotowała bogaty i różnorodny program merytoryczny Międzynarodowego Dnia Liczby Pi. Projekcje filmowe, wykłady, zagadki i konkursy urozmaiciły lekcje matematyki, zajęć komputerowych i informatyki w ciągu całego tygodnia.
Od 12 do 16 marca uczniowie wzbogacali swoją wiedzę, doskonalili umiejętności z zakresu sprawności rachunkowej, logicznego myślenia oraz wnioskowania. Przekonali się, że matematyka jest wszędzie wokół nas: w przyrodzie, architekturze, inżynierii i sztuce, muzyce, fizyce, matematyce, a nawet w anatomii ludzkiego ciała.
Uczniowie obejrzeli szereg dokumentów filmowych i wykładów, odnoszących się do wielu aspektów matematyki. Jeden z filmów poświęcony był tematowi ciągu Fibonacciego opisanego przez Leonardo Fibonacciego z Pizy- włoskiego matematyka z przełomu XII i XIII w. Uczniowie dowiedzieli się o tym, co jest niezwykłego w serii liczb ciągu Fibonacciego.
Starsi uczniowie z kl. VI-VII i II-IIIg obejrzeli serię czterech wykładów prof. Tomasza Szarka z cyklu Labirynty matematyki o nowych zastosowaniach matematyki w życiu codziennym m.in. w biologii i medycynie, o powiązaniach między matematyką i filozofią oraz o paradoksach w matematyce.
Uczniowie klas IV-VI poznali ciekawe metody mnożenia. Pierwsza z nich to mnożenie na palcach, znane już części uczniów. Druga metoda to mnożenie, jakiego uczą się dzieci w japońskich szkołach. Jest to metoda graficzna, polegająca na odpowiednim rysowaniu prostych i liczeniu ich punktów przecięcia. Trzecia metoda, pochodząca z Indii, polega na wykonywaniu mnożenia w tabelce.
Zmagania matematyczne przybrały również formę konkursową. Każdego dnia na tablicy „Tygodnia Matematyki” pojawiały się dwie zagadki lub zadania o różnych poziomach trudności np. zagadki zapałczane, rebusy. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: kl.I-III, IV-VI i VII-IIIg. Trzy najlepsze osoby w każdej kategorii wiekowej dostały nagrody w postaci Kuponów Szczęśliwego Numerka do wykorzystania w dowolnie wybranym przez siebie terminie w bieżącym roku szkolnym.
Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej również wzięli udział w Tygodniu Matematyki rozwiązując ze swoimi wychowawcami zadania i quizy matematyczne.
Duża naukową frajdą okazała się dla uczniów nauka z wykorzystaniem smartfonów i aplikacji do skanowania QR-kodów. Przy pomocy telefonu uczniowie odczytywali z nauczycielem ukryte w QR-kodach polecenia do przygotowanych na lekcję zadań. Starsi uczniowie również mieli okazję do wykorzystania swoich smartfonów do nauki, uczestnicząc w grach z kodami QR. Uczniowie kl. VI poznali różne generatory QR-kodów i sami tworzyli własne kody, a następnie je odczytywali.
W czwartek 15 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR, w którym jak co roku uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły od maluchów z kl. I po młodzież z kl. III gimnazjum.
Z matematyką mamy do czynienia nie tylko w szkole i w sklepie, jest ona wszędzie wokół nas, trzeba tylko umieć ją dostrzec. Tydzień matematyki w Piątce był bardzo ciekawy, dzięki temu uczniowie z zaangażowaniem brali udział we wszystkich jego przedsięwzięciach.
Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że uczniowie kl. I szkoły podstawowej pod opieką p. Beaty Kowalczyk i p. Izabeli Kuś zdobyli I nagrodę za zbiorową kreację aktorską w spektaklu "Zabawa w śpiącą królewnę", a uczeń Szymon Łaba- nagrodę za indywidualną kreację aktorską w XV Festiwalu Małych Form Teatralnych.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XV FMFT - NAGRODY.
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
19 - 21 marca 2018 r.
19 i 20 marca rekolekcje odbywają się w szkole.
Nauka rekolekcyjna w kl. I, II, III, IV, V:
Poniedziałek godz. 10.45 - 11.30 (4 godzina lekcyjna)
Wtorek godz. 10.45 - 11.30 (4 godzina lekcyjna)
Nauka rekolekcyjna w kl. VI, VII, II G, III G:
Poniedziałek godz. 11.50 - 12.35 (5 godzina lekcyjna)
Wtorek godz. 11.50 - 12.35 (5 godzina lekcyjna)
Pozostałe lekcje zgodnie z planem.
21 marca - wyjście do kościoła.
Kl. I, II, III, IV, V
1, 2 i cześć 3 lekcji zgodnie z planem
godz. 10.15 wyjście ze szkoły do kościoła
godz. 10.45 - 11.45 spowiedź i msza św.
godz. 12.15 powrót do szkoły
pozostałe lekcje zgodnie z planem
Kl. VI, VII, II G, III G
1, 2, 3, 4 lekcja zgodnie z planem
godz. 11.30 wyjście ze szkoły do kościoła
godz. 12.00-13.00 spowiedź i msza św.
godz. 13.30 powrót do szkoły
pozostałe lekcje zgodnie z planem
PROGRAM TYGODNIA MATEMATYKI
12-16 marca 2018 r.:
Labirynty matematyki – cykl wykładów prof. Tomasza Szarka „Matematyka i filozofia”, „Matematyka w biologii”, „Paradoksy w matematyce”, „Matematyka ratująca życie” (pokazy filmów na lekcjach matematyki).
Ciekawostki matematyczne: Leonardo Fibonacci. Złoty podział. Boska proporcja. Matematyka jest wszędzie - przykłady obecności złotej liczby w różnych dziedzinach życia.
Sposób na tabliczkę mnożenia, czyli jak szybko nauczyć się mnożenia – lekcja w kl. IV-VI.
Zagadki matematyczne i logiczne dla uczniów.
Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 15.03.2018 (czwartek) godz. 9:00.
Gry matematyczne z wykorzystaniem QR-kodów.
Zabawy związane z matematyką dla najmłodszych.
Organizator: Renata Furdal
Powered by aSc EduPage