• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

• 22 kwietnia odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, eliminacje do etapu powiatowego. Zmagania odbyły się wbudynku OSP Bielawa, w trzech kategoriach wiekowych: do klasy VI, klasVII-VIII oraz szkół ponadpodstawowych.

Zawody tradycyjnie miały dwie części: pisemną oraz ustną. Uczniowie wykonywali zadania z zakresu pożarnictwa i pierwszej pomocy. Wystartowało w sumie 17 uczestników. Odbyła się również prezentacja sprzętu gaśniczego i wozów strażackich.

W kolejnym etapie naszą gminę reprezentować będą Zofia Zalewska ze Szkoły Podstawowej nr 5 (młodsze klasy szkoły podstawowej) i Weronika Szkoda ze Szkoły Podstawowej nr 2 (klasy VII-VIII).

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Wydział Promocji Gminy Konstancin-Jeziorna.

Wyniki:

Klasy młodsze szkoły podstawowej:

1 miejsce - Zofia Zalewska SP5

2 miejsce - Wojciech Lisowski SP2

3 miejsce - Kacper Rozbicki SP3

Klasy VII-VIII

1 miejsce - Weronika Szkoda SP2

2 miejsce - Dominika Szkoda SP2

3 miejsce - Kacper Baranowski SP5

Komisja w składzie: Dorota Seliga, Krzysztof Seliga (przedstawiciele Straży Pożarnej), Mariusz Kłosiński (nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa).

Dziękujemy za pomoc w organizacji, opiekę nad uczniami oraz za wykonaniezdjęć nauczycielkom: pani Żanecie Misiak (SP2) oraz pani Annie Kulczyckiej (SP5).

• Warsztaty wielkanocne i kiermasz fundacji EWDOMED

• 16 marca w naszej szkole, w ramach wolontariatu odbyły się Wielkanocne warsztaty plastyczne. Na zajęcia zgłosiło się 10 uczniów z klas VII i VIII. Uczniowie pod kierunkiem pani Magdaleny Dąbrowskiej i Izabeli Kuś wykonali między innymi pisanki metodą decoupage, metodą karczochową i zdobione sznurkiem jutowym. Niektórzy wykonali stroiki i inne ozdoby świąteczne w domu. Wszystkie ozdoby zostały przekazane na Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez fundację EWDOMED. Nasi uczniowie chętnie włączyli się w obsługę kiermaszu, który odbył się 1 kwietnia w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie, przynosząc dodatkowo ciasta i inne wypieki. We wszystkich działaniach grupę wolontariuszy podczas kiermaszu dzielnie wspierały pani Maria Guszkowska i pani Anna Kulczycka.

Magdalena Dąbrowska

• Niebieski dzień

• 4 kwietnia był w naszej szkole Niebieskim Dniem. W tym dniu uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, aby uczcić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na korytarzach dolnym i górnym pojawiły się gazetki poświęcone spektrum autyzmu, wzbogacone pracami uczniów. W klasach odbyły się pogadanki przeprowadzone przez wychowawców, mające na celu dostarczenie wiedzy i oswojenie dzieci z tematem autyzmu. Podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne, prowadzonych przez psychologa i pedagoga szkolnego uczniowie mieli okazję obejrzeć film „Amazing things happens” (https://www.youtube.com/watch?v=QLv-dvLCgAg ), a poprzez zabawy i ćwiczenia chociaż w minimalnym stopniu doświadczyć trudności, z jakimi zmagają się osoby będące w spektrum autyzmu. Wykonaliśmy też prace w  różnych odcieniach koloru niebieskiego.

Magdalena Dąbrowska

• Dzień bez plecaka

• 25 marca był w naszej szkole Dniem bez plecaka. Uczniowie prześcigali się w szukaniu pomysłów na najbardziej oryginalny „pojemnik” dla swoich książek i przyborów szkolnych.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok :)

Magda Dąbrowska

• Zerówka pożegnała zimę

• Dnia 21 marca dzieci  wykonały Marzannę i śpiewając  o niej piosenkę  ,wykonały spacer pożegnalny wokół  szkoły. Mamy nadzieję, że  zima do nas nie wróci .Wychowaca Anna Uggla.