• Powiatowe mistrzostwa pierwszej pomocy „Cenne życie mam, więc pierwszą pomoc znam”

• 26 kwietnia odbył się powiatowy finał zawodów pierwszej pomocy, organizowany przez piaseczyńską Szkołę Marzeń.

Naszą placówkę reprezentował zespół uczniów (wyłoniony w eliminacjach szkolnych), w składzie -  Maja Ludwin, Kacper Baranowski, Jakub Jankowski. Uczestnicy mierzyli się z pytaniami teoretycznymi i pozoracjami.

Nad przebiegiem zawodów czuwała grupa sędziów z bardzo dużym doświadczeniem praktycznym w zakresie udzielania pomocy osobom poszkodowanym.

Zawody były dla naszych podopiecznych doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy i umiejętności z pierwszej pomocy.

Mariusz Kłosiński

• Kamienie Warszawa

• Uczniowie klasy 4 wraz z opiekunami wzięli udział w ogólnopolskiej zabawie w kamyczki #kamienieWarszawa. Wspólnie ozdobiliśmy kamienie po to, aby rozłożyć je w naszej okolicy.

O co chodzi w tej zabawie? Dla wszystkich zainteresowanych zamieszczamy plakat informacyjny.

Dlaczego taka forma zabawy?

- ponieważ jest alternatywą dla spędzania wolnego czasu przed komputerem

- ponieważ rozwija kreatywność

- ponieważ ćwiczy umiejętności manualne

- ponieważ zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu

Zachęcamy wszystkich do zabawy. Szukajcie naszych kamieni i rozkładające swoje.

Efekty naszej pracy znajdziecie w galerii 😃

Sylwia Jagiełło

• Dyżur zerówkowy

• Od 4 lipca 2022 do 15 lipca 2022 w szkole będzie dyżur zerówkowy. Godziny pobytu 8.00-17.00.

Kwota za 1 tydzień - 125 zł

Kwota za 2 tygodnie - 250 zł ( płatne z góry ) na konto 85 8002 0004 0210 0902 2002 0104 - najpóźniej do 24 czerwca.

Liczba miejsc ograniczona - 25

Zgłoszenia telefonicznie od 9 maja 2022. ( 22 7564307). Prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia.

Wzór karty zgłoszenia

• UCZNIOWIE KLAS MŁODSZYCH OBCHODZILI ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Klasy II i III w Światowy Dzień Ziemi zaangażowały się w pisanie listów do Ziemi, a klasa I w formie plastycznej przekazała przesłanie urzeczywistniające to, czego oczekują najmłodsi – szczęśliwego, a więc zdrowego życia w pięknym, czystym i naturalnym środowisku. Ogólnopolska akcja  - Listy do Ziemi to przesłanie którego celem jest uwrażliwianie Polaków na kwestię dbania o środowisko naturalne dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. W czasie akcji,  w całej Polsce dzieci i młodzież w napisanych przez siebie listach zachęcają do proekologicznych zachowań i działań na rzecz natury. Uczniowie naszej szkoły dziękowali Ziemi za jej piękno, za zieleń, kwitnące łąki, śpiew ptaków.

W klasie drugiej obejrzeliśmy film „Dzień Ziemi”, przypominający o konieczności dbania o naszą przyrodę. Tego dnia założyliśmy hodowlę roślin na klasowych parapetach. Dzieci siały różnego rodzaju warzywa i kwiaty, sadziły cebulki. Omawialiśmy szkodliwe i przyjazne zachowania człowieka wobec środowiska naturalnego. Rozmawialiśmy o najcenniejszych elementach przyrody – pomnikach przyrody i parkach narodowych. Uwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Ziemi dzieci klasy drugiej przedstawiły inscenizację M. Strzałkowskiej „Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny”.