• Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

• W październiku 2022 roku uczniowie klas 0-III wzięli udział w rozpoczynającym się, kolejnym programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, którego celem jest przygotowanie młodego pokolenia do świadomego odbioru otaczających go treści.

19.10 klasy I-III obejrzały film pt. "Halvdan - prawie Wiking".

Seans był poprzedzony prelekcją na temat między innymi pomocy sąsiedzkiej. Kluczowymi pojęciami filmu była przyjaźń, odmienność, rywalizacja, wsparcie i umiejętność porozumienia.

Uczniowie klasy I po obejrzenie filmu narysowali swojego ulubionego bohatera. Na koniec zajęć każdy uczeń odrysował i wyciął swoją dłoń. W ten sposób utworzyliśmy "klasowe, przyjazne dłonie".

Wychowawca Anna Uggla

• MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY

Rozpoczęliśmy I moduł, dzięki któremu razem z bohaterem książki A. Bahdaja "Pilot i ja" odwiedzimy Pojezierze Mazurskie. Wcielimy się w pracowników biura turystycznego, które będzie tworzyło broszurki, prezentacje i inne przedstawiających atrakcje turystyczne Mazur. Przygotujemy lapbooki, gry planszowe, lekturę w pudełku. Zorganizujemy szkolną akcję bookcrossingową „Książki w podróży”, zachęcającą wszystkich do czytania i dzielenia się książkami.MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNYKlasa III już po raz trzeci realizuje projekt czytelniczy "Czytam z klasą lekturki spod chmurki" Tegoroczna edycja pod hasłem PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE stanie się świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, uczniowie pogłębią wiedzę na temat wybranych krajów świata, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji.Rozpoczęliśmy I moduł, dzięki któremu razem z bohaterem książki A. Bahdaja "Pilot i ja" odwiedzimy Pojezierze Mazurskie. Wcielimy się w pracowników biura turystycznego, które będzie tworzyło broszurki, prezentacje i inne przedstawiających atrakcje turystyczne Mazur. Przygotujemy lapbooki, gry planszowe, lekturę w pudełku. Zorganizujemy szkolną akcję bookcrossingową „Książki w podróży”, zachęcającą wszystkich do czytania i dzielenia się książkami.

• Zbiórka

• Wspólne drugie śniadanie

• WSPÓLNE DRUGIE ŚNIADANIE

W klasie trzeciej zainaugurowaliśmy wspólne drugie śniadanie. Zapewnia ono uczniom zastrzyk energii, który gwarantuje utrzymanie odpowiedniego poziomu koncentracji w czasie lekcji. W naszym zespole klasowym zwyczaj ten pielęgnujemy już od zerówki. Jego celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i wyeliminowanie niezdrowych przekąsek - słodyczy.

8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania i w ten dzień wpisują się działania programu edukacyjnego ŚNIADANIE DAJE MOC. Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do włączenia się w tę prozdrowotną akcję.

Anna Rembowska

• Warsztaty dla młodzieży

• W dniach 23 i 26 września, uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w warsztatach z zakresu Profilaktyki Zdrowia Psychicznego. Warsztaty zostały przygotowane i poprowadzone przez trenerów Fundacji Pomóż Dorosnąć. Podczas dwóch dwugodzinnych spotkań, przeznaczonych dla każdej z klas zostały poruszone bardzo trudne, a zarazem niezwykle ważne zagadnienia jakimi są kryzys psychiczny, depresja i stres. Uczniowie dowiedzieli się czym jest kryzys emocjonalny, jak go rozpoznać, gdzie osoba znajdująca się w kryzysie może szukać pomocy, a także w jaki sposób zarządzać stresem aby nie przejął nad nami kontroli. Bardzo miło było nam spotkać się ponownie z Panią Kingą, która przez wiele lat była pedagogiem w naszej szkole.  Serdecznie dziękujemy za tak ważne i pouczające zajęcia.

• Zebranie Rady Rodziców

• Uwaga !!!

We wtorek 18.10.2022 o godzinie 17.30 w sali nr 4 odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Zapraszamy rodziców Trójek Klasowych !!!

• Dzień Jabłka

• 28 września z inicjatywy klasy drugiej obchodziliśmy "Dzień Jabłka". Pani Iza Kuś przekazała kilka cennych informacji o polskich jabłuszkach, a dzieci z klasy drugiej poczęstowały nas pysznymi owocami. Bardzo dziękujemy rodzicom z klasy drugiej za dostarczenie jabłek do szkoły. Wychowawca, Anna Uggla