• Wyprawka do zerówki rok szkolny 2023/2024

• Ryza papieru ksero
            • Bloki rysunkowe kolorowe A4 x 2 szt.
            • Blok techniczny A3 kolorowy x 2 szt.
            • Blok techniczny A3 biały  x 2 szt.
            • Blok techniczny A4 kolorowy x 2 szt.
            • Zestaw bibuły (krepina – różne kolory)
            • Plastelina (co najmniej 12 kolorów) x 2 szt.
            • Kredki ołówkowe typu Bambino (miękkie)
            • Kredki świecowe pastelowe
            • Zestaw flamastrów
            • Farby plakatowe + 3 pędzle różnej grubości
            • Ołówki, gumki, temperówka, nożyczki (w piórniku)
            • Klej biurowy w sztyfcie x 4 szt., klej introligatorski – mały 2 szt.
            • Zeszyt  w 3 linie x 1 szt.
            • Zeszyt w kratkę x 1 szt.
            • Teczka A4 na prace plastyczne (na gumkę)
            • Kolorowanka – dowolna
            • Ręcznik papierowy
            • Chusteczki nawilżane
            • Chusteczki higieniczne wyciągane – w pudełku.
            • Serwetki pojedyncze, nieskładane

Proszę podpisać wszystkie przybory szkolne dziecka (na kredkach inicjały).

Książka „Elementarz Sześciolatka” z pakietem z Nowej Ery.

• KLASA III PODRÓŻUJE PO AFRYCE

Ważnym wydarzeniem projektu „Czytam z klasą”, było spotkanie z misjonarką, która 18 lat pracowała w Kamerunie i Rwandzie. Z entuzjazmem opowiadała uczniom w klasie trzeciej jak wygląda życie tamtejszych dzieci. Jak wyglądają ich szkoły, co jedzą, czym się bawią. Dzieci były pod wielkim wrażeniem, kiedy oglądały mapy, prezentacje, zdjęcia, kiedy mogły wziąć do rąk przedmioty świadczące o odmienności kulturowej i cywilizacyjnej.

Przeczytana książka „Afryka Kazika” i dwugodzinne spotkanie z misjonarką bardzo przybliżyło dzieciom wiedzę i wyobrażenie o Czarnym Lądzie.

• AFRYKAŃSKI WIECZÓR W KLASIE III

Trzyletnia przygoda z projektem „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” dobiegła końca. Projekt zakończyliśmy „Afrykańskim wieczorem”.  Ale to było wydarzenie! Z pomocą rodziców dzieci budowały szałasy, malowały maski, tworzyły biżuterię z makaronu. Afrykańskie rytmy wybrzmiały przy pomocy bębnów, grzechotek, kołatek i innych perkusyjnych instrumentów. Największe emocje towarzyszyły dzieciom, kiedy zrobiło się ciemno i  trzeba było wyruszyć na poszukiwanie dzikich zwierząt. Przy pomocy latarek dzieci odnajdywały zdjęcia zwierząt afrykańskich, a potem przyklejały je do uprzednio namalowanej przez nich mapy Afryki.

Nie zabrakło pizzy i okazyjnego tortu ze zdjęciem inspirującej nas lektury „Afryka Kazika”.