• Światowy Dzień Życzliwości

• Z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień klasa III przygotowała niespodziankę. Dzieci chciały wszystkim przypomnieć o wzajemnej życzliwości i wzbudzaniu pozytywnych emocji. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra. Okazujmy innym bezinteresowną życzliwość, uśmiech, uprzejmość, pomoc. Uczniowie klasy trzeciej rozdawali kolegom i koleżankom z innych klas oraz wszystkim pracownikom szkoły karteczki z dobrym słowem. Pamiętajmy, że …”najlepszym lekarstwem, którego nie można przedawkować jest  życzliwość dla drugiego człowieka”.

• Projektowo na angielskim

• Klasa trzecia uczy się obecnie nazw zawodów. W podręczniku mają kilka podstawowych słów.

W projekcie klasowym, dzieci mogły wstawić slajdy z zawodami, które im się podobają. Projekt mógł edytować każdy uczeń.

Powstała nam z tego wspólna piękna i życiowa prezentacja. Przy okazji, dzieci bardzo chętnie bawiły się w "grafików" pracując w domu z programem graficznym Canva dla szkół.

Dużo więcej takich projektów przed nimi.

Nauczyciel prowadzący: Małgorzata Stegenka

• Śniadanie daje moc

• 8 listopada Szkoła obchodziła Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzień ten połączyliśmy z akcją „Śniadanie daje moc”.

W klasach 0 - III dzieci przyniosły produkty, z których zrobiły pyszne, zdrowe kanapki. Było dużo warzyw, owoców i orzechów. Uczniowie klasy III przygotowanymi kanapkami częstowali personel szkolny.
            Celem wspólnych śniadań w szkole jest kształtowanie nawyków i zasad zdrowego żywienia oraz ograniczenie spożywania słodyczy. Tego dnia, korzystając z gier programu Wordwall dzieci utrwalały wiedzę na temat świadomego i prawidłowego żywienia w codziennym życiu.

• Szkoła do hymnu

• Dziś równo o godzinie 11:11 uczniowie naszej szkoły odśpiewali w klasach polski hymn.

Tak zaprezentowały się klasa pierwsza, druga, trzecia i piąta.

• Realizacja programu profilaktycznego w Szkole Podstawowej Integracyjnej Nr 5

• 27 października w naszej szkole odbył się program profilaktyczny poprowadzony przez sierżanta sztabowego Wiolettę Domagałę z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Uczniowie klas 0 – III pod opieką nauczycieli realizowali tematykę „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, a uczniowie byli aktywni, zainteresowani i wykazali się dużą wiedzą z przepisów ruchu drogowego. W klasach starszych IV – VIII tematyka zajęć dotyczyła problemów: odpowiedzialności karnej nieletnich, hejtu i cyberprzemocy. Wiele wątków poruszanych podczas spotkania wywołało dyskusję. Uczniowie zostali uświadomieni, jak łatwo można przekroczyć granice i podlegać odpowiedzialności karnej. Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie zajęć w naszej szkole i zapraszamy na kolejne.

Maria Guszkowska, pedagog szkolny

• Ciekawie na angielskim

• Klasa ósma uczy się słownictwa z języka angielskiego konwersacyjnie. Uczniowie pracują z kartami tematycznymi opracowanymi na bazie repetytorium przez panią Małgorzatę Stegenkę.

Ósmoklasiści uczą się bardzo dużo nowych słów w ciekawym kontekście, odnoszącym się często do ich życia. Dodatkowo ćwiczą pisanie zdań (składnię, gramatykę) oraz konwersacje. Nikt się nie nudzi! Niektórzy tak się zaangażują, że po lekcji siedzą w klasie i kończą ćwiczenia na przerwie. Nie mogą się oderwać od pracy.

Co ważne, dzieci pracują zespołowo i pomagają sobie wzajemnie. Wszyscy są bardzo zaangażowani.

Małgorzata Stegenka