• Warsztaty dla młodzieży

• W dniach 23 i 26 września, uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w warsztatach z zakresu Profilaktyki Zdrowia Psychicznego. Warsztaty zostały przygotowane i poprowadzone przez trenerów Fundacji Pomóż Dorosnąć. Podczas dwóch dwugodzinnych spotkań, przeznaczonych dla każdej z klas zostały poruszone bardzo trudne, a zarazem niezwykle ważne zagadnienia jakimi są kryzys psychiczny, depresja i stres. Uczniowie dowiedzieli się czym jest kryzys emocjonalny, jak go rozpoznać, gdzie osoba znajdująca się w kryzysie może szukać pomocy, a także w jaki sposób zarządzać stresem aby nie przejął nad nami kontroli. Bardzo miło było nam spotkać się ponownie z Panią Kingą, która przez wiele lat była pedagogiem w naszej szkole.  Serdecznie dziękujemy za tak ważne i pouczające zajęcia.

• Zebranie Rady Rodziców

• Uwaga !!!

We wtorek 18.10.2022 o godzinie 17.30 w sali nr 4 odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Zapraszamy rodziców Trójek Klasowych !!!

• Dzień Jabłka

• 28 września z inicjatywy klasy drugiej obchodziliśmy "Dzień Jabłka". Pani Iza Kuś przekazała kilka cennych informacji o polskich jabłuszkach, a dzieci z klasy drugiej poczęstowały nas pysznymi owocami. Bardzo dziękujemy rodzicom z klasy drugiej za dostarczenie jabłek do szkoły. Wychowawca, Anna Uggla

• Dzień Kropki w klasie pierwszej

• Międzynarodowy Dzień Kropki był w klasie pierwszej dniem kreatywności i zabawy.

Pierwszaki wysłuchały pogadanki na temat książki P. Reynoldsa "The Dots". Następnie każdy uczeń wyciął z kolorowego papieru własne kropki, które później naklejał na krepinę. Chłopcy zarezerwowali kolor niebieski, a dziewczynki różowy. W ten sposób powstał piękny "Kropkowany obraz", który zdobi naszą klasę.

Wychowawca, Anna Uggla

• Ubezpieczenie

• Informacja - ubezpieczenie

Agent PZU p. Anna Jarzyna będzie w szkole w dniach 21.09.2022 w godzinach 7.45-9.00 oraz 22.09.2022 w godzinach 12.00-14.30. Rodzice, którzy chcą w PZU ubezpieczyć swoje dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków mogą zrobić to osobiście w tarminie wskazanym przez agenta PZU.

• Zaproszenie na Dzień Kropki

• Już jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki!!!

Zapraszamy do udziału w akcjach przygotowanych na ten dzień przez naszą bibliotekę szkolną

Do zobaczenia jutro!

PS. Pomyślcie, czy uda się Wam znaleźć jakiś element ubioru w kropki.

• Wyprawka przedszkolaka

• Piórnik z wyposażeniem ( olówki, gumka, temperówka, linijka ),

2,3 kleje,

nożyczki,

2 bloki techniczne,

2 bloki rysunkowe,

plastelina,

farby plakatowe i pędzelki,

kredki ( ołówkowe, świecowe, pastelowe ),

flamastry,

papier kolorowy ( wycinanka ),

małe liczydło,

2 teczki  - 1 na prace plastyczne, podkoszulka, spodenki, buty na zmianę z białą podeszwą.

Na rzecz klasy :

- papier ksero - 1 ryza od ucznia na rok

- ręczniki papierowe

- chusteczki do nosa 1 pudełko

- chusteczki nawilżające 1 paczka

- serwetki

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1.09.2022 o godzinie 9.30 na sali gimnastycznej.

Msza Święta odbędzie się 1.09.2022 o 8.00 w kościele pw. św. Bożej Rodzicielki Maryi, ul. Słoneczna 20

• Dyżur wakacyjny

• Informujemy, że w w okresie dyżuru wakacyjnego w terminie 4.07.2022-15.07.2022 dzieci mają zapewnione następujące posiłki: świadania, obiady oraz podwieczorki. Prosimy, aby dzieci miały obuwie na zmianę, dodatkowy komplet ubrania na zmianę, przybory do rysowania ( piórnik, kolorowanki, bloki i inne wg zainteresowania uczniów )

• Szykujemy się na kolejną edycję zajęć!

• Dzisiaj jest ostatni dzień zajęć w tym roku szkolnym.

Dzielni wolontariusze z trzeciej klasy porządkują dostępne w bibliotece szkolnej klocki LEGO

Uczniowie zdejmują ze ścian konstrukcyjnych trójwymiarowe obrazy z klocków, segregują wszystkie elementy w zależności od kształtu i koloru oraz umieszczają je w specjalnych pojemnikach.

Od września budowanie będzie mogło ruszyć od nowa!

Uczniowie już czekają na zapisy na zajęcia w bibliotece szkolnej, które wystartują we wrześniu

• Dzień Ojca

• Zerówka przesyła moc gorących życzeń wszystkim tatusiom z okazji Dnia Ojca.

Wychowawca Anna Uggla

• Warsztaty na temat pszczół 🐝

• 13 czerwca w naszej szkole 24 uczniów z klas 1-3 brało udział w warsztatach edukacyjno- plastycznych zorganizowanych przez Chojnowski Park Narodowy.

Zajęcia prowadziła pani doktor Justyna Kierat z Krakowa, specjalizująca się w badaniach nad owadami, szczególnie pszczołami. Pani doktor jest również autorką książek o tych owadach.

W czasie zajęć dzieci dowiedziały się wielu bardzo ciekawych i w dużej części nieznanych informacji o pszczołach ich życiu, zwyczajach, upodobaniach.

Po interesującej prelekcji pani doktor prowadziła również zajęcia plastyczne, w czasie których powstały przepiękne ilustracje przedstawiające.... oczywiście pszczoły.

Katarzyna Kowalczyk