• Program profilaktyczny "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

          • W dniach 15-16.12.2021 r. dzięki współpracy z Komendą Stołeczną Policji w Warszawie zrealizowaliśmy w naszej szkole program profilaktyczny "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym".

            Organizacją wydarzenia ze strony szkoły zajęły się panie Maria Guszkowska i Magda Dąbrowska, a zajęcia odbywały się przez dwa dni i objęły uczniów wszystkich klas (od zerówki po klasę ósmą).

            Zajęcia odbywały się w formie zdalnej, na platformie Teams, zatem niezbędne było skorzystanie ze szkolnych monitorów interaktywnych, aby całe klasy mogły widzieć naszych gości i ich prezentacje. W tym samym czasie zajęcia prowadzone przez różnych policjantów i policjantki odbywały się dla dwóch grup: jednej w bibliotece szkolnej i jednej w sali lekcyjnej.

            Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, odpowiadali na zadawane przez policjantów pytania, zadawali własne pytania i dzielili się swoimi przemyśleniami.

            Zajęcia zostały przeprowadzone bardzo profesjonalnie. Poza pogadanką na temat bezpieczeństwa, nasi goście przygotowali prezentacje oraz ciekawe filmy, które ilustrowały opisywane sytuacje. Na podstawie filmów prowadzili dyskusję z uczniami i analizowali zachowania osób pieszych oraz jeżdżących pojazdami.

            Bardzo dziękujemy Policjantkom i Policjantom z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie za wspaniałą współpracę i poświęcenie nam tak dużo czasu i energii. W realizację programu zaangażowanych było wiele osób. Godny uwagi jest też fakt, że narzędzia do edukacji zdalnej, jak Teamsy nie są wykorzystywane tylko przez nauczycieli i uczniów, ale także osoby spoza sektora edukacyjnego sięgają po to rozwiązanie. Nasi goście opanowali sztukę pracy na Teamsach w stopniu mistrzowskim!

            Jeszcze raz dziękujemy! Na pewno będziemy teraz dużo bezpieczniejsi!

          • Wizyta w Ewdomed

          • 15 grudnia 2021 roku, reprezentacja wolontariuszy z naszej szkoły, pod opieką pani Anny Kulczyczyckiej, pani Marii Guszkowskiej i pani Magdaleny Dąbrowskiej odwiedziła Fundację Ewdomed. Tego dnia zawieźliśmy przygotowane przez uczniów podarunki świąteczne dla podopiecznych Fundacji. Pani Ewa Szulecka, prezes Fundacji,  z wielką pasją opowiadała nam o tym miejscu. Pokazała nam pokój dzienny, w którym spędzają czas pensjonariusze i umożliwiła krótkie spotkanie z jedną z podopiecznych. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania wszystkich pracowników oraz ciepła i domowej atmosfery, która bije z tego miejsca. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

            Magda Dąbrowska

          • Warsztaty plastyczne w ramach szkolnego wolontariatu

          • W dniach 16 i 17 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne. Uczniowie klasy VI, w ramach szkolnego wolontariatu, pod okiem pani Magdaleny Dąbrowskiej i pani Marii Guszkowskiej wykonali piękne, drewniane anioły i świąteczne kartki z życzeniami. Nasze rękodzieło przekażemy pensjonariuszom fundacji EWDOMED. Warsztaty były nie tylko okazją do tego, aby bezinteresownie zadziałać w słusznej sprawie, ale również możliwością spędzenia czasu w miłej atmosferze i powitana świątecznego nastroju w progach naszej szkoły 🙂

            Serdecznie dziękujemy paniom Sylwii Jagiełło i Annie Kulczyckiej za wsparcie.

            Magda Dąbrowska

          • Świąteczne spotkanie w klasie 4

          • Uczniowie klasy 4 wraz z rodzicami przygotowali wspaniały poczęstunek świąteczny. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania.

            Po poczęstunku dzieci ozdabiały bombki, które będą zdobiły choinki w ich domach.

            Sylwia Jagiełło

          • STACJA MUZEUM

          • STACJA MUZEUM

            Uczniowie klasy drugiej w ramach realizacji I modułu projektu „Czytam z klasą”, wybrali się do muzeum kolejnictwa w Warszawie. Moduł przeprowadzony został pod hasłem „Podróże małe i duże”, a wybraną lekturą była książka R. Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. Z nami pojechali również uczniowie klasy pierwszej i trzeciej.

            Stacja Muzeum to dawna hala dworcowa Warszawa Główna. Obejrzeliśmy kolekcje pokazujące dzieje kolejnictwa na świecie i w Polsce – początki transportu kolejowego oraz kolejne etapy jego ciągłej modernizacji. Dzieci były zafascynowane bogactwem wystawy. Oprócz eksponatów pamiątkowo-historycznych wrażenie robiły modele parowozów, lokomotyw, wagonów pasażerskich i towarowych, a także zachwycające precyzją wykonania makiety zabytkowych dworców.

            Największym przeżyciem było wejście do jedynego zachowanego w Polsce pociągu pancernego oraz do parowozu i lokomotywy motorowej.

            Oglądając wnętrza dawnych wagonów dzieci otrzymały bilety i wylosowały karteczki z nazwami kolejowych zawodów. Uczniowie wcielili się w rolę dyżurnego ruchu, zawiadowcy stacji, magafonisty, konduktora i kasjera. A więc zapowiadały przez megafon nadjeżdżający pociąg, kasowały bilety, sprzedawały  bilety w kasie, kierowały ruchem pociągów.

            Dodatkową atrakcją było pojawienie się w muzeum Mikołaja, który obdarował dzieci upominkami.

          • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

          • 25 i 26 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Biblioteka szkolna zorganizowała w tych dniach zajęcia dla uczniów klas 0-3.

            Uczniowie byli pod dużym wrażeniem wystawy pluszowych misiów, którą przygotowała pani Iwona z pomocą Wiktora z piątej klasy.

            Zajęcia poprowadzone przez panią Agnieszkę były bardzo angażujące uczniów, pełne wyzwań, zadań i ruchu. Świetnie sprawił się nasz biblioteczny monitor interaktywny SMART, dzięki któremu skorzystaliśmy z animowanych, multimedialnych zasobów Genially. Dzieci świetnie się uczyły i bawiły przy materiałach opracowanych przez Joannę Szymańską, niesamowitą edukatorkę, która współpracuje z nami przy różnych projektach.

            Dzieci poznały historię święta, wiele faktów na temat niedźwiedzi, a następnie rozwiązywały interaktywne zadania. Na koniec wszyscy zatańczyli misiowy taniec

            Już wkrótce pojawi się wystawa prac plastycznych naszych uczniów!

          • Pierwsze miejsce w powiatowym konkursie „W sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego”

          • Z radością informujemy, że uczennica Szkoły Podstawowej Integracyjnej Nr 5 - Zuzanna Wąsik zajęła I miejsce w powiecie w kategorii - Model zwierzęcia zamieszkującego Chojnowski Park Krajobrazowy. Do konkursu na etapie szkolnym przystąpiło aż 909 uczniów, zaś na etap parkowy wybrane prace przekazały 23 szkoły z powiatu piaseczyńskiego. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 28 uczniów. Prace uczniów były niezwykłe, wykonane z ogromną starannością i pomysłem. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie szkolnej i były podziwiane przez ogladających wystawę pracowników szkoły, rodziców i uczniów.

            Konkurs ten został zgłoszony na listę konkursów kuratoryjnych, co pozwoli zwycięzcom na otrzymanie punktów na świadectwie.

            Wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie nagrodzono dyplomami i nagrodami.

            Dziękujemy organizatorowi konkursu Mazowieckiemu Zespołowi Parków Krajobrazowych za przygotowanie wspaniałego przedsięwziecia mającego na celu zwrócenie uwagi na lokalizację Parku oraz zamieszkujących go zwierząt i roślin.

            Serdecznie gratulujemy laureatce i wszystkim uczestnikom tego konkursu.

             

            Maria Guszkowska, Magda Dąbrowska

             

            Zapraszamy do galerii zdjęć:

          • Kolejne wydarzenie z cyklu "Nowe horyzonty edukacji filmowej"

          • 15.11. nasz Zerówka obejrzała kolejny film z cyklu "Nowe horyzonty edukacji filmowej pt.:"Basia".

            Była to ekranizacja popularnej książki o przygodach rezolutnej Basi i jej rodziny.

            Film pokazuje przykłady pozytywnej komunikacji w rodzinie, rozumienie własnych i cudzych potrzeb, sposoby radzenia sobie z problemami, wyjaśnia na czym polega prawdziwa przyjaźń.

          • Święto Niepodległości

          • Konkurs patriotyczny pt. ,,Kartka na Święto Niepodległości"

            Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie patriotycznym.

            Wykonali przepiękne kartki okolicznościowe.

            Wyniki konkursu.

            1 miejsce- Jaśmina Janik- klasa IV

            2 miejsce- Adam Białecki- klasa VII , Aleksandra Matyjasiak- klasa VI

            3 miejsce- Zosia Zalewska- klasa V

            Pozostali uczniowie- 14 osób otrzymali wyróżnienia.

            Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy! Uczniowie otrzymali nagrody i bardzo dobre oceny z przedmiotów.

            Jury konkursu: p. Agnieszka Gajda, p. Anna Kulczycka

            Szkoła do hymnu!

            10 listopada o godz. 11:11 uczniowie naszej szkoły, w galowych strojach uroczyście odśpiewali hymn narodowy- Mazurek Dąbrowskiego.

          • Dzień Dyrektora Szkoły i kiermasz słodkości

          • Niedawno obchodziliśmy Dzień Dyrektora Szkoły. Z tej okazji Samorząd Uczniowski w imieniu swoim oraz wszystkich Uczniów złożył życzenia Panu Arturowi Krasowskiemu.

            W szkole odbył się również jesienny kiermasz słodkości. Wszystkie wypieki przygotowali Uczniowie wraz z Rodzicami.

            Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu oraz Dominice Bierć, która mocno wspiera działania szkolne.

            Anna Szulc

            Maria Kruk-Jadacz

          • Święto Niepodległości

          • 11 listopada obchodziliśmy 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystościach poświęconych temu wydarzeniu. Uczniowie złożyli kwiaty przy pomniku przy ulicy Warszawskiej, wzięli udział w apelu poległych.

            Skład pocztu sztandarowego:

            Maja Ludwin- kl. VIII

            Amelia Kwiecińska- kl. VII

            Kacper Baranowski- kl. VIII

            Opiekun pocztu sztandarowego: A. Kulczycka