• Matematyczny Dzień Kropki w klasach 4 i 5

• 15.09.2021r. obchodziliśmy Światowy Dzień Kropki. Z tej okazji Uczniowie klasy czwartej i piątej w ramach lekcji matematyki zmierzyli się z matematycznymi zadaniami z kropką zaszyfrowanymi w kodach QR. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie zabawę z rozszerzoną rzeczywistością. Każdy malował swoją kropkę i podziwiał ją w trójwymiarze. Na koniec Uczniowie otrzymali dyplomy za uczestnictwo i aktywność.

Dziękuję za wspólną zabawę

Anna Szulc

• Dzień Kropki w drugiej klasie

• Dzień kropki - dzień odkrywania talentów, uczenia się kreatywności, odkrywania własnego piękna i wartości. Namalowana kropka jest inspiracją do przekazania przez dzieci wakacyjnych wspomnień.

Anna Rembowska

• Wycieczka klasy czwartej do arboretum w Rogowie

• 15 września uczniowie klasy 4 pod opieką wychowawcy oraz pani Izabeli Kuś zwiedzali arboretum w Rogowie. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele ciekawych okazów drzew i krzewów. Jednym z nich był klon cukrowy, z soku którego pozyskuje się syrop klonowy. Poznali nazwy kilku trujących roślin, które możemy spotkać w naszych ogrodach - zimozielony bluszcz i cis. Wizytę w arboretum umiliła wycieczka wąskotorówką Kolej Wąskotorowa Rogów do stacji Jeżów, gdzie czekało na nas ognisko 😀

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• Uwaga !!!!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 dla klas 0-3 1.09.2021 o godzinie 9.00 w salach oddziałów.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 dla klas 4-8 1.09.2021 o godzinie 10.00 w salach oddziałów.

Ze względu na pandemię Covid-19 prosimy o zachowanie reguł reżimu sanitarnego.

• Certyfikat dla klasy pierwszej

Klasa pierwsza z radością informuje, że zaliczyła III moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam lekturki spod chmurki” i otrzymała certyfikat II ekologicznej edycji projektu.

O wcześniejszy modułach już pisaliśmy. Trzeci moduł „Mała chmurka w krainie Słońca” pozwolił nam zdobyć wiedzę o Układzie Słonecznym, o Słońcu i jego życiodajnych walorach. Cel udało się osiągnąć dzięki pomocy rodziców. Niektóre zadania dzieci wykonywały w domu, podczas zdalnej nauki. Dzięki działaniom projektowym uczniowie potrafią wymienić nazwy planet. Wiedzą, że  energia słoneczna to jedno ze źródeł energii odnawialnej.

Wszystkie moduły pozwoliły poszerzyć wiedzę ekologiczną i uwrażliwić na potrzebę szanowania środowiska przyrodniczego.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w Projekcie, dziękujemy jego Autorce i z niecierpliwością czekamy na III edycję.

certyfikat-ar.pdf

• Wycieczka klasy VII i VIII do Ogrodu Botanicznego w Powsinie

• 10 czerwca 2021 r. uczniowie i wychowawcy klas VII i VIII wybrali się na piękny spacer do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Podziwiali tam cudowną przyrodę. Spacerowali pośród kolorowych rododendronów, kwitnących lilii i rozkwitających pąków piwonii (peonii). Zajrzeli także do oranżerii, w której miały swój domek świnki morskie. Z odwagą chodzili po skałkach i kamieniach na wodzie.

Anna Kulczycka

zdjęcia: Sylwia Jagiełło

• Dyżur wakacyjny

• Informujemy, że w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 w dniach 28.06.2021-09.07.2021 organizowany jest dyżur wakacyjny dla oddziału przedszkolnego dzieci 6-letnich. Podstawą przyjęcia dziecka jest złożenie wniosku o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny - do pobrania na stronie internetowej szkoły lub w sekratariacie. Opłata za pobyt dziecka wynosi 200 zł i dotyczy wyżywienia( śniadanie, obiad i podwieczorek ) płatna do 25.06.2021 r. na konto 85800200040210090220020104 tytułem "dyżur wakacyjny". Wniosek oraz dowód wpłaty w/w kwoty można złożyć w sekretariacie szkoły lub przysłać drogą elektroniczną ( sekretariat@szkolaintegracyjnanr5.pl ). Brak wniesienia powyższej opłaty we wskazanym terminie będzie oznaczał rezygnację rodziców z miejsca w dyżurującym oddziale przedszkolnym w szkole.

• Dzień Dziecka w klasie pierwszej

Dzieci klasy pierwszej długo zapamiętają swoje święto.

Zaczęliśmy od stworzenia wielkiego słońca, jego tarcza to nasze buzie, a na promieniach napisaliśmy jakimi jesteśmy wspaniałymi uczniami.

Po wspólnym śniadaniu aktywnie uczestniczyliśmy w grach terenowych. Podzieleni na grupy szukaliśmy ukrytych w trawie, na drzewach i płocie papierowych biedronek. Wygrała ta grupa, która zebrała biedronki z największą ilością kropek. Podekscytowani, ochłodziliśmy swoje emocje konkursem picia wody przez słomkę i rzucaliśmy ringiem do celu.

Atrakcją było spotkanie z zaproszonymi gośćmi – panią pedagog i psycholog, które przeczytały nam fragment książki „Dzieci pana Astronoma”. Po przypomnieniu wiadomości o planetach, bez większego problemu zbudowaliśmy układ słoneczny na przygotowanej planszy.

Największą niespodzianką było poszukiwanie ukrytego skarbu. Najpierw musieliśmy odnaleźć kartki z sylabami i wyrazami, z których trzeba było ułożyć hasło mówiące, gdzie tego skarbu szukać. Udało się – skarb został odnaleziony, słodkie prezenty, ufundowane przez rodziców.

• Dzień Dziecka w klasie trzeciej

• Ach! Co był za dzień!  Najpierw życzenia i marzenia, które spełnili nasi kochani rodzice! Dziękujemy za prezenty! 💖💖💖 Potem wspólna zabawa w kalambury i na placu zabaw. Następnie przepyszne babeczki i ciasta, przygotowane przez babcię Eryka oraz Jaśminkę i jej rodzinę. Później gry planszowe, ciekawy film i zabawy w grupach. I na koniec niepodziankę sprawiła mama Olka przynosząc pyszne lody! DZIEKUJEMY! Dzieci z klasy 3

• Szkolna impreza z okazji Dnia Dziecka

• 1 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie świętowali w Konstancińskim Domu Kultury Hugonówka. W reżimie sanitarnym obejrzeli film pt. ,,Indiana Jones i Ostatnia Krucjata". Po filmie ucztowali w kawiarence Food Cafe, w której mogli zamówić pyszne lody, pochrupać popcorn...